Mistrovství ČR

V. Mistrovství ČR – 22. září 2023

Osm týmů bojovalo v pátek 22. září 2023 na stadionu Přátelství na Strahově o pátý titul mistra republiky ve fotbalu v chůzi. Z vítězství se radovali hráči Senior fitnes. Blahopřejeme!

Podrobné výsledky a spoustu fotografií najdete zde.

IV. Mistrovství ČR – 22. září 2022

Na krásně upraveném hřišti FAČR na Strahově byl odehrán již 4.ročník Mistrovství ČR ve fotbalu v chůzi. Za pěkného počasí oba týmy Senior fitnes zdatně soupeřily s velmi dobrými protivníky a v celkové tabulce obsadily druhé a šesté místo.

Výsledková listina a další fotografie z turnaje

III. Mistrovství ČR – 22. září 2021

Letos to vyšlo! Po nucené pauze v roce 2020 se ve středu 22. září 2021 sešlo na stadionu Přátelství osm týmů seniorského fotbalu v chůzi věkové kategorie 60+, aby poměřili hlavně své technické dovednosti. Hrálo se ve dvou skupinách o čtyřech týmech dvakrát 10 minut.

Týmu Inter SF letos chyběla troška štěstí. Ve velmi vyrovnané konkurenci nakonec po dvou vítězstvích, jedné remíze a dvou prohrách obsadil šesté místo. Druhý tým SF obsadil poslední příčku.

Konečné pořadí:

 1. FC Jílové
 2. SENIOR SPECIAL SPORT TEPLICE
 3. SK Kantoři Příbram
 4. Bohemians Praha
 5. Golden Gate Benešov
 6. Inter Senior fitnes
 7. SK Senior Most
 8. Senior fitnes

Všichni hráči se nakonec radovali z příjemně stráveného dne ve společnosti kolegů fotbalistů a již se těší na další poměřování sil.

Další informace k mistrovství a více fotografií naleznete na: https://nasfotbal.fotbal.cz/mistri-ve-walking-fotbalu-jsou-z-jiloveho/a14938

III. Mistrovství ČR odloženo 🙁

Fotbalisté Senior fitnes se pilně připravovali na III. celorepublikové mistrovství, plánované na 16. září 2020. S ohledem na epidemiologickou situaci a nařízení vlády se však nemohlo uskutečnit a bylo přeloženo na září 2021.

II. Mistrovství ČR – 27. září 2019

Historicky druhé mistrovství České republiky v seniorském fotbalu vyhrál tým Inter Senior.

Turnaj na strahovském Stadionu Přátelství v pátek dopoledne zahájil zápas bývalých fotbalových hvězd a zaměstnanců asociace. Tým vicemistra Evropy z roku 1996 Karla Poborského, ve kterém se představil například také člen Klubu ligových kanonýrů Verner Lička, porazil 3:2 výběr reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého.

„Prohráli jsme sice tři dva, ale i tak to byla zajímavá zkušenost. Je to nezvyk, když se nesmíte rozběhnout, ale jen chodit. Každopádně je tahle akce fajn – fotbal zkrátka můžete hrát v každém věku,“ uvedl Jaroslav Šilhavý.

Seniorský fotbal (neboli Walking Football – fotbal v chůzi), jehož propagaci odstartovala FAČR na podzim 2017, je určený pro hráče nad šedesát let.

Hraje se na čtvrtině klasického fotbalového hřiště s pěti hráči v poli a jedním brankářem. Hlavním rozdílem proti klasickému fotbalu je, jak napovídá samotný název, zákaz běhání.

„Fotbal je jednoznačně nejkrásnější a nejrozšířenější hra a my jsme rádi, že jsme se přidali po vzoru mnoha států Evropy i světa k veteránskému a také seniorskému fotbalu. Jsou důkazem toho, že fotbal baví lidi hrát po cely život a hlavně, že je to zdravotně možné. Dnešní den ukazuje úžasné emoce a spojovaní lidi napříč věkem. Je to krásný zážitek,” uvedl Otakar Mestek, vedoucí oddělení Grassroots fotbalu. 

Celkový počet účastníků se oproti loňsku navýšil o jeden tým a z vítězství se nakonec ve finálovém souboji s výběrem bratislavského fotbalového zväzu radoval poměrem 4:1 obhájce loňského vítězství Inter Senior fitnes. Radost z aktivního prožití pátečního dne ale měli všichni účastníci strahovského šampionátu.

Celkové umístění:

 1. Inter Senior fitnes
 2. Výběr BFZ U60+ (Bratislava)
 3. SENIOR SPECIAL SPORT TEPLICE
 4. Golden Gate
 5. SK Kantoři Příbram
 6. FC Jílové
 7. SK Senior Most  
 8. Senior fitnes

I. Mistrovství ČR – 21. září 2018

První Mistrovstí ČR proběhlo opět pod záštitou FAČR na Stadionu Přátelství v Praze na Strahově za účastí šesti českých seniorských týmů a jednoho slovenského.

Jsme hrdi na to, že mistrem ČR se stal tým Senior fitnes INTER LETIŠTĚ.

Mezinárodní klání Česko – Slovensko – 22. září 2017

První přátelské utkání mezi Českou republikou, zastoupenou týmem Senior fitnes, a Slovenskem se uskutečnilo na Strahově. Hlavním cílem přátelského utkání bylo představit veřejnosti novou aktivitu pro seniory a přitáhnout je ke zdravé formě oblíbené hry.