Mistrovství ČR

III. Mistrovství ČR odloženo 🙁

Fotbalisté Senior fitnes se pilně připravovali na III. celorepublikové mistrovství, plánované na 16. září 2020. S ohledem na epidemiologickou situaci a nařízení vlády se však nemohlo uskutečnit a bylo přeloženo na září 2021.

trénink

Image 1 of 4

II. Mistrovství ČR – 27. září 2019

Historicky druhé mistrovství České republiky v seniorském fotbalu vyhrál tým Inter Senior.

Stadion Přátelství Strahov

Image 1 of 16

Turnaj na strahovském Stadionu Přátelství v pátek dopoledne zahájil zápas bývalých fotbalových hvězd a zaměstnanců asociace. Tým vicemistra Evropy z roku 1996 Karla Poborského, ve kterém se představil například také člen Klubu ligových kanonýrů Verner Lička, porazil 3:2 výběr reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého.

„Prohráli jsme sice tři dva, ale i tak to byla zajímavá zkušenost. Je to nezvyk, když se nesmíte rozběhnout, ale jen chodit. Každopádně je tahle akce fajn – fotbal zkrátka můžete hrát v každém věku,“ uvedl Jaroslav Šilhavý.

Seniorský fotbal (neboli Walking Football – fotbal v chůzi), jehož propagaci odstartovala FAČR na podzim 2017, je určený pro hráče nad šedesát let.

Hraje se na čtvrtině klasického fotbalového hřiště s pěti hráči v poli a jedním brankářem. Hlavním rozdílem proti klasickému fotbalu je, jak napovídá samotný název, zákaz běhání.

„Fotbal je jednoznačně nejkrásnější a nejrozšířenější hra a my jsme rádi, že jsme se přidali po vzoru mnoha států Evropy i světa k veteránskému a také seniorskému fotbalu. Jsou důkazem toho, že fotbal baví lidi hrát po cely život a hlavně, že je to zdravotně možné. Dnešní den ukazuje úžasné emoce a spojovaní lidi napříč věkem. Je to krásný zážitek,” uvedl Otakar Mestek, vedoucí oddělení Grassroots fotbalu. 

Celkový počet účastníků se oproti loňsku navýšil o jeden tým a z vítězství se nakonec ve finálovém souboji s výběrem bratislavského fotbalového zväzu radoval poměrem 4:1 obhájce loňského vítězství Inter Senior fitnes. Radost z aktivního prožití pátečního dne ale měli všichni účastníci strahovského šampionátu.

Celkové umístění:

  1. Inter Senior fitnes
  2. Výběr BFZ U60+ (Bratislava)
  3. SENIOR SPECIAL SPORT TEPLICE
  4. Golden Gate
  5. SK Kantoři Příbram
  6. FC Jílové
  7. SK Senior Most  
  8. Senior fitnes

I. Mistrovství ČR – 21. září 2018

První Mistrovstí ČR proběhlo opět pod záštitou FAČR na Stadionu Přátelství v Praze na Strahově za účastí šesti českých seniorských týmů a jednoho slovenského.

Jsme hrdi na to, že mistrem ČR se stal tým Senior fitnes INTER LETIŠTĚ.

Mezinárodní klání Česko – Slovensko – 22. září 2017

První přátelské utkání mezi Českou republikou, zastoupenou týmem Senior fitnes, a Slovenskem se uskutečnilo na Strahově. Hlavním cílem přátelského utkání bylo představit veřejnosti novou aktivitu pro seniory a přitáhnout je ke zdravé formě oblíbené aktivity.