GOLDEN GATE BENEŠOV

Mužstvo Golden Gate Benešov pro fotbal v chůzi bylo založeno dne 4. listopadu 2018 v hospodě U Glaubice na Malostranském náměstí v Praze. Zakladateli byli Vlastimil Kojzar, František Maroušek, Jiří Šebesta, Miroslav Zelinka a já, Karel Bubeník. Na jaře 2019 jsme absolvovali několik turnajů v Praze (Aritma, Kotlářka atd.). Kádr hráčů se neustále měnil, nedařilo se vhodně doplňovat tým seniory nad 60 let. Přesto jsme pod značkou Golden Gate obsadili na II. MČR na Strahově v roce 2019 krásné 4. místo z osmi zúčastněných týmů (ve složení : Jiří Tichý, Vlasta Kojzar, Franta Maroušek, Jiří Frydrychovský, Jiří Šebesta, Jiří Zahradník, Josef Hocek a já, Karel Bubeník). Po tomto úspěchu opustili tým tři zakládající členové – Vlasta Kojzar (kapitán), Mirek Zelinka a Jiří Šebesta. Na konci roku 2019 předal Vlasta Kojzar vedení týmu Frantovi Marouškovi. Nicméně ústřední problém zůstával, tj. jak doplňovat mužstvo po neustálých rotacích hráčů.

Podařilo se nám tým doplnit tak, abychom mohli trénovat a účastnit se III. MČR na Strahově, které se mělo konat v září 2020. Z důvodů rostoucího počtu nakažených koronavirem a s ohledem na věk seniorů (60+) bylo III. MČR zrušeno. Franta Maroušek se proto 5.10.2020 rozhodl, že tým Golden Gate rovněž opustí. Důvodem bylo hlavně to, že všichni hráči tehdejšího kádru byli z Benešova a okolí a tréninky se proto konaly v Benešově v hale UMT v areálu sCentra a UMT MSZ Benešov. Od 10/2020 do 05/2021 byla z důvodů lockdownu všechna sportoviště uzavřena. Na začátku roku 2021 mi Franta Maroušek poslal poštou doporučený balík se 6-ti dresy a 12-ti šortkami. Naštěstí byl lockdown a sportoviště zavřená, čili měl jsem dost času na doplnění mužstva o nové hráče a taky doplnění dresů a dalšího vybavení. V Benešově, kde bydlím, jsem vyhledal odpovídající sportoviště – nafukovací halu firmy VHS HC Benešov, s.r.o. (Sport & Relax centrum Benešov) a hřiště s umělou trávou a osvětlením UMT firmy MSZ Benešov (Městská sportovní zařízení Benešov s.r.o.). S oběma subjekty jsem uzavřel smlouvu o poskytování pronájmu těchto sportovišť a po skončení lockdownu jsme na jaře 2021 zahájili trénink. Trénujeme vždy každé pondělí po práci. V kádru mám 11 hráčů vč. brankáře. Všichni jsou z Benešova a okolí. 

Nicméně účast na trénincích nebyla a není vždy 100 %-ní. Někdy pro nedostatek hráčů musím trénink rušit. Proto jsem v listopadu 2021 oslovil vedoucí mužstev FC Jílové a Kantorů Příbram s nabídkou na sehrání přátelských utkání. Kantoři Příbram jasně odpověděli, že až na jaře 2022 po uzdravení hráčů. Mužstvo FC Jílové nabídku přijalo a na přátelák přijelo poprvé 20. prosince 2021 do S-centra. Utkání vyhráli 11:9. Domluvili jsme další utkání na 3. ledna 2022 jako odvetu. Tento zápas jsme vyhráli rozdílem třídy 18:4! Hráči FC Jílové pochopili, že ten pěší fotbal hrát taky umíme. Tak jsme se utkali 10. ledna 2022 potřetí. A byla to tentokrát remíza 7:7. V přátelských utkáních s FC Jílové jsme pokračovali v hale sCentra až do 1/2 května 2022, kdy FC Jílové dojíždění do Benešova ukončilo. Podařilo se mi doplnit tým Golden Gate o další nové hráče – čerstvé šedesátníky : M.Vašáka, M.Boháče, M.Vrňáka, K.Kříže a Aliho Kondaše. Mohli jsme tedy plynule navázat na tréninky walkingfotbalu venku na UMT MSZ v Benešově na “Sladovce”. Poslední trénink jsme měli 29.6.2022 – viz foto.

29. června 2022 – Poslední trénink před prázdninami

Na něm chybí S.Koller, M.Boháč a O.Sosnovec. Přes léto 2022 jsme si dali fotbalové “prázdniny”, nicméně podzimní sezonu “rozjíždíme” na miniturnaji na Strahově dne 1.9.2022 pod záštitou FAČR a Senior Fitnes Praha. 

Tým Golden Gate 22. září 2021

Stále ovšem platí, že rotace hráčů je veliká a doplňování mužstva velmi obtížné. Tak nás drží nad vodou jen ta láska k fotbalu.

III.MČR

Na fotce výše jsem já s hráčem s Bohemians. Jak je vidět, mám jednu nohu na zemi, čili neběžím!  To je standardní rychlochůze, která je povolena.

Všichni zájemci o tuto sportovní aktivitu seniorů v kategorii 60+, kteří by rozšířili naši členskou základnu, jsou vítáni a mohou se přihlásit u vedoucího týmu:

Karel Bubeník – bubenik.k@seznam.cz / 724 369 410