Baví Vás fotbal, máte týmového ducha a je vám alespoň 50 let? Fotbal v chůzi je jedinečná míčová hra vytvořená v roce 2011 v Anglii.

Co je to fotbal v chůzi? Stáhněte si prezentaci.

FAČR zahájila v roce 2017 (ve spolupráci se Senior fitnes z.s.) propagaci fotbalu v chůzi, který je primárně určen seniorům, a jehož patronem je dlouholetý kapitán československé fotbalové reprezentace Jan Fiala.

Novou aktivitu představil dne 22. září 2017 na tiskové konferenci Generální sekretář FAČR Rudolf Řepka slovy: „Chceme se věnovat fotbalu v každém věku, aby byl přístupný pro všechny. Má být láskou na celý život. I proto rozjíždíme projekty jako je veteránský fotbal (40+) a nyní tedy i seniorský fotbal v chůzi.“

Tentýž den došlo v rámci předváděcího turnaje na Strahově mj. i na první oficiální utkání Česka se Slovenskem. Domácí tým složený z hráčů Senior fitnes z. s. tenkrát prohrál 1:2.

Fotbal v chůzi (tedy bez běhání) nabízí pohyb a zábavu všem, kteří by už vzhledem k věku či zdravotním a pohybovým problémům nemohli provozovat klasický fotbal. Hrají ho týmy s pěti hráči v poli a gólmanem na čtvrtině klasického hřiště s malými brankami. Minimální hrací čas je 2 x 10 minut.