Světový pohár národů 2023

VELKÝ ÚSPĚCH ČESKÉHO WALKING FOTBALU NA WORLD NATIONS CUPu V ANGLII!!

Návrat z prvního oficiálního Mistrovství světa ve fotbalu v chůzi byl vskutku radostný!

Reprezentace ČR 50+ se probojovala až do finále, kde svedla epický boj s nabitým týmem domácí Anglie. Po skončení hrací doby to bylo 1-1 a teprve v loterii penaltového rozstřelu angličané zvítězili… Fantastické výkony našich “mladíků” byly ozdobou turnaje a Roman Gibala byl i nejlepším střelcem kategorie 50+

Ovšem i “dědci” (čti reprezentace 60+) šířili dobré jméno českého walking fotbalu! Již první den si zajistili postup do čtvrtfinále po výhrách nad Walesem a Karibikem. Ve čtvrtfinále svedli vyrovnaný souboj s pozdějším finalistou Francií. Bohužel Francie naši jedinou defenzívní chybu potrestali, my jsme měli velkou šanci v poslední minutě, ale brankář Francie byl proti. Vše jsme si vynahradili v souboji o 5. místo proti silnému Baskicku, které jsme zaslouženě porazili 2-1

Tento úspěch obou týmů velmi ocenili i přítomní zástupci FAČR Lukáš Doležal a Oto Mesteke. Závěrem bychom rádi poděkovali FAČR a zejména Lukášovi a Otovi za jejich podporu a perfektní vybavení obou týmů.

Soutěž se měla původně uskutečnit již na jaře 2020 v anglickém Manchesteru. S ohledem na epidemii covidu byla odložena na neurčito. A teď je konečně tady!

Zahajovací Světový pohár národů 2023 ve fotbalu v chůzi se uskuteční v anglickém Derby ve dnech 23. -27. srpna 2023 v areálu anglické reprezentace St. George’s Park za účasti 40 zemí světa. Bude to rozhodně událost, která přitáhne pozornost.

VĚKOVÉ SKUPINY

Národy mohou přihlásit maximálně jeden tým do každé věkové kategorie: 50+ a 60+ let (případně jen do jedné kategorie).

FORMÁT TURNAJE

V každé věkové kategorii budou dvě skupiny a play off. Žádný národ nemůže přihlásit více než jeden tým do příslušné skupiny.

FORMÁT ZÁPASU

Týmy hrají se šesti hráči (pět + gólman) v souladu s pravidly FIWFA (LOTG), mohou volně střídat.

SOUPISKA

Na každé straně bude maximálně 12 hráčů a dva trenéři. To platí pro každou věkovou skupinu.