Klubové turnaje

Senior fitnes Cup 2021 – 21.6.2021

V pondělí 21.6.2021 se uskutečnil další Den pro zdraví v krásném sportovním areálu Aritmy ve Vokovicích (pořádaný společností Senior fitnes), jehož součástí byl i turnaj fotbalu v chůzi.

Zúčastnilo se ho celkem sedm týmů. Rozcvičku pro všechny fotbalisty připravila Kristýna Špinková. Pak už se hrálo systémem každý s každým po dobu 15 minut. Vítězem celého klání se stal tým Inter Senior fitnes. Utkání byla hrána za velkého horka, nicméně všechny týmy se s touto skutečností vypořádaly na výbornou.

Akci za MČ Praha 6 navštívil radní pro sociální záležitosti MUDr. Marián Hošek, který společně se známým trenérem Jiřím Kotrbou a Míšou Veselou z FAČR předávali ceny vítězným týmům fotbalového turnaje. Významně se na úspěchu zejména této části akce podílela skupina trenérů z Pražského fotbalového svazu pod vedením Mgr. Jana Grubera.

Výraznou pomoc při organizování akce nám poskytl tým Ing. Jana Mužíka, Ph.D. z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. V průběhu akce monitorovali za pomoci technického vybavení fyzickou zdatnost účastníků. Jednalo se o faktické zahájení praktické části Národního programu pro ozdravění populace ČR. Start tohoto projektu sledovali jeho autoři – Ing. Milan Dvořák a Prof. Ing. Václav Bunc, CSc. z FTVS UK.

KAVKY4SPORT2020 – 19.9.2020

V sobotu dne 19. září 2020 se v Praze 4 v překrásném parku Na Pankráci konalo vyhodnocení sportovců roku pod názvem KAVKY4SPORT2020.

Zástupci SF využili tohoto setkání sportovců k prezentaci fotbalu v chůzi – nové pohybové aktivity seniorů.  Vĕřím, že nám tímto setkáním podařilo oslovit nové zájemce a sestavit další fotbalový tým.

Akce mĕla pestrý doprovodný program (vč. koncertu Marka Ztraceného) – viz fotogalerie.

Dukla Praha – nábor nových hráčů – 14.9.2020

V pondělí 14.9.2020 od 17:00 hod. se na hřišti TJ Ruzyně Praha 6, v rámci tréninku přípravkových kategorií, uskutečnil nábor hráčů fotbalu v chůzi týmu Dukly Praha, který plánuje zapojení do soutěže v této rodící se fotbalové hře seniorů.

Fotbalisté SF se zúčastnili této sportovní události a svojí prezentací pomohli vzniku novému týmu.

Fotbalisté SF si zahráli s fotbalisty Slávie – 27.8.2020

Ve čtvrtek dne 27.8.2020  se v Praze 10 v rozsáhlém a překrásném sporovním areálu Slavie uskutečnilo sportovní setkání našich hráčů fotbalu v chůzi s hráči tohoto klubu.

Dĕkuji všem zúčasnĕným.

Turnaj ve Vokovicích – 23.6.2020

V úterý dne 23.6. 2020 se v areálu Aritmy v Praze 6 ve Vokovicích uskutečnil Den pro zdraví.

Této sportovní události se zúčastnili i naši reprezentanti ve fotbalu v chůzi. Naši hráči byli průbĕžnĕ doplňováni příchozími ze sportovního odpoledne, kteří si chtěli vyzkoušet novou aktivitu.

Všichni zúčastnění si pochvalovali tuto sportovní událost a za pĕkného počasí si sportování užili.

Dĕkuji našim hráčům za předvedenou hru a seznámení s touto formou aktivity pro seniory.

Plzeň City Cup – 13.6.2020

V sobotu 13.6.2020 od 18 h se naše mužstvo fotbalu v chůzi (walking football) utkalo s bývalými ligovými fotbalisty Plzně v rámci PLZEŇ CITY CUP 2020. Exhibiční utkání se hrálo 1x 15 minut ve fotbalové aréně na náměstí Republiky za účasti velkého množství diváků, obdivujících tuto pohybovou aktivitu seniorů. Vítězství, ať velmi těsné 6:5, si zasloužil domácí tým, ke kterému jsme přispěli gentlemanským výkonem.

Akce se v překrásném prostředí a za pěkného počasí vydařila a přispěla k propagaci tohoto sportu. Velké díky patří našemu týmu ve složení Jaroslav Tichý, Vlastimil Kojzar, Miroslav Rod a Zdeněk Srba. A samozřejmě pořadatelům PJ ART PRODUCTION ve složení Pavel Jakubec a Barbora Havranová za pozvání na tuto akci.

Sportima Cup 2020 – 17.1.2020

Naši hráči fotbalu v chůzi se v pátek 17. ledna 2020 zúčastnili fotbalové show Sportima Cup 2020 v Městské hale v Jablonci nad Nisou. Součástí programu byl turnaj fotbalových legend, exhibiční utkání ženského fotbalu a také představení fotbalu v chůzi.

Tímto bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za vzornou a příkladnou reprezentaci našeho Senior fitnes z.s.

Turnaj v Radlicích – 16.11.2019

V sobotu dne 16. listopadu se uskutečnil Den pro zdraví v hale SK Motorlet v Radlicích za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky.

Součástí tohoto dne byl i turnaj ve fotbalu v chůzi, kterého se zúčastnily čtyři týmy. Utkání se hrála 2x 10 minut, a to vše ve dvou kolech. O dramatické momenty nebyla nouze.

Ze všech zúčastněných si jen lepším skóre zajistil první místo tým SG Jílové, následovaly týmy Senior fitnes, Senior Teplice a Inter Senior fitnes.

Všichni zúčastnění si tuto akci pochvalovali a již se těší na další setkání.

Čtvrté setkání s bývalými hráči a funkcionáři AC Sparta – 21.10.2019

V sobotu dne 16. listopadu se uskutečnil Den pro zdraví v hale SK Motorlet v Radlicích za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky.

Součástí tohoto dne byl i turnaj ve fotbalu v chůzi, kterého se zúčastnily čtyři týmy. Utkání se hrála 2x 10 minut, a to vše ve dvou kolech. O dramatické momenty nebyla nouze.

Ze všech zúčastněných si jen lepším skóre zajistil první místo tým SG Jílové, následovaly týmy Senior fitnes, Senior Teplice a Inter Senior fitnes.

Všichni zúčastnění si tuto akci pochvalovali a již se těší na další setkání.

Třetí setkání s bývalými hráči a funkcionáři AC Sparta – 16.9.2019

Již potřetí proběhlo v areálu gymnázia Nad Štolou v Praze 7 přátelské utkání mezi fotbalisty našeho spolku Senior fitnes a bývalými fotbalisty a funkcionáři fotbalového klubu AC Sparta Praha.

Setkání proběhlo za dohledu Ireny Smetanové a za aktivní účasti  Vladimíra Káry, Luďka Straceného a Luboše Loučky z AC Sparta Praha. Všichni zúčastnění si dobře zasportovali a pobavili se.

Video z akce najdete zde.

Turnaj ve Žlutých Lázních – 7.9.2019

V sobotu dne 7. září 2019 se v rámci Dne pro zdraví pod záštitou Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky uskutečnil v areálu Žlutých lázní turnaj hráčů nad 50. let ve fotbalu v chůzi.

Tento turnaj byl specifický tím, že proti sobě hrála tříčlenná družstva a každé družstvo mělo dvě branky. Účast potvrdilo i přes nepřízeň počasí (trvalý déšť) pět družstev, kde si se všemi nástrahami nejlépe poradilo družstvo FC Inter Senior Fitnes a následovala družstva Golden Gate, Senior Fitnes 2, Senior Fitnes 3 a Horní Roztyly.

Druhé setkání s bývalými hráči a funkcionáři AC Sparta – 29.7.2019

Dne 29. července 2019 proběhlo setkání fotbalistů v chůzi našeho spolku Senior fitnes s bývalými fotbalisty a funkcionáři předního českého fotbalového klubu AC Sparta Praha.

Přátelské utkání se uskutečnilo v areálu gymnázia Nad Štolou v Praze 7. Zahráli si proti sobě promíchaná družstva obou klubů a utkání skončilo smírnou remízou 6:6. Pro hráče byla čest se potkat na hřišti s panem Josefem Jarolímem. Na straně SF potěšili svým výkonem nestárnoucí František Mysliveček a vynikající brankář Jaroslav Tichý.

Setkání proběhlo za dohledu paní Ireny Smetanové a pana Vladimíra Káry z AC Sparta Praha. Všichni účastníci si pochvalovali organizaci setkání.

Sportovní hry seniorů – Praha 30.5.2019

Ve čtvrtek 30. května 2019 se na Stadionu mládeže v Praze 6-Dejvicích (Na Kotlářce 1) uskutečnily sportovní hry seniorů.

Těchto her se zúčastnili i naši reprezentanti fotbalu v chůzi nad 60 let a se třemi výhrami, jednou remízou a bohužel i jednou prohrou se umístili na velmi pěkném druhém místě ze šesti zúčastněných týmů.

Za vzornou reprezentaci Senior fitnes z. s. děkujeme těmto hráčům: Drahomíru Kryndlerovi, Richardu Kulíkovi, Richardu Lapkovi, Josefu Šolcovi, Lubomíru Hájkovi a Ing. Karlu Bubeníkovi.

Přátelské utkání s hráči a činovníky AC Sparta Praha – 6.5.2019

Dne 6. května 2019 se uskutečnilo setkání hráčů fotbalu v chůzi na Praze 7 v hezkém areálu gymnázia Nad štolou 1510/1. Původně bylo setkání plánováno již na 29. dubna, ale velmi nepříznivé počasí (silný déšť a vítr) tuto událost oddálilo.

Sešli se zde významní představitelé AC Sparta, bývalí vynikající hráči, trenéři, funkcionáři tohoto našeho předního klubu. Můžeme jmenovat např. pana Poštulku, vynikajícího brankáře, pana Káru, hráče, funkcionáře a v neposlední řadě paní Irenu Smetanovou, která tuto propagaci fotbalu v chůzi s naším spolkem Senior fitnes iniciovala.

Došlo i na utkání, ve kterém ale o výsledek vůbec nešlo. Klubová kamera zachytila nejen vlastní zápas (dva poločasy po 25 minutách), ale i bezprostřední rozhovory před, při a po utkání.

Tato propagace fotbalu v chůzi se vydařila a všichni zúčastnění si pochvalovali organizaci a celý průběh akce, jíž tentokrát přálo i počasí.

Senior fitnes Cup 2019 – 23.3.2019

Dne 23. března se za krásného jarního počasí uskutečnil další turnaj fotbalu v chůzi Senior fitnes Cup 2019. Hrálo se v areálu Aritma v Praze 6 ve Vokovicích za účasti týmů z Prahy i okolních měst. Do boje se zapojilo sedm mužstev a o dramatické momenty nebyla nouze. Všichni hráči předváděli své nejlepší možné výkony a vtáhli do dění na ploše i přihlížející. Pohár nejcennější si odnesl tým Štěchovice, který překonal tým FC Inter Senior fitnes o tři body. Na třetím místě se (díky lepšímu skóre) umístil tým Golden gate. Pořadatelsky bylo vše pečlivě připraveno.

Turnaj v Radlicích – 24.11.2018

V rámci Dne pro zdraví, organizovaného společností Senior fitnes z.s., probíhal ve velké tělocvičně od 9 hodin turnaj ve fotbale v chůzi. Účastnilo se ho sedm mužstev: Velká Ledčice, Golden Gato, Most, Teplice 1, Teplice 2, Senior fitnes, Senior fitnes tým.

Turnaj v Ládví – 18.5.2018

V rámci jarního Dne pro zdraví, organizovaného společností Senior fitnes z.s., se uskutečnil turnaj fotbalu v chůzi za účasti bývalých aktivních hráčů Sparty a Slavie, Senior fitnes a Interu Letiště.

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy – 16.4.2018

Turnaj v Mostě – 23.3.2018

Vítězství seniorů na turnaji v Mostě

Dne 23.3.2018 se náš fotbalový seniorský tým hrající fotbal v chůzi, v počtu 5 ti hráčů, zúčastnil na základě pozvání pana J. Houšky, turnaje v Mostě spolu s ještě dalšími 3 týmy.
S těmito týmy jsme se v turnajovém klání utkali a s celkovým score 19:7 se nám podařilo tento turnaj vyhrát a získat tak 1.místo. Celý turnaj se odehrál ve sportovním a přátelském ovzduší a dobrou reprezentací jsme si tak vytvořili i dobrý základ pro budoucí spolupráci se všemi, kteří tento turnaj absolvovali.