Novinky

Přijďte si zatrénovat na Slavii

Češi vyučovali walking fotbal (WF) v Kostarice

Na přelomu dubna a května 2024 odjel WF tým Senioru fitnes na misijní cestu do Kostariky. WF se ve střední Americe zatím nehraje, nicméně dva týmy z bývalých hráčů z hlavního města San José (50+ a 60+) byly na domluvená utkání velmi dobře připraveny.

Základ našeho týmu tvořili hráči, kteří ČR reprezentovali na loňském MS WF v Anglii, přesto jsme měli s technicky dobře vybavenými hráči ze San José hodně práce. Oba zápasy jsme těsně vyhráli (3:1, 3:2), ale výsledky nejsou důležité. Nová hra zaujala celou řadu pozorovatelů a věřím, že rozvoj WF v Kostarice nic nezastaví.

Rád bych poděkoval Honzovi Hájkovi (bývalému šéfovi mládežnické akademie San José), který naši cestu a program perfektně naplánoval a také FAČR, která nás vybavila reprezentačními dresy na utkání. Na závěr je potřeba pochválit celou naši výpravu za skvělou prezentaci českého WF a poděkovat všem účastníkům zájezdu, že si všechny náklady s cestou do Kostariky sami uhradili.

Liga pokračuje 21.5.2024 na Strahově

2. kolo Ligy fotbalu v chůzi proběhne 21. května 2024 na stadionu Přátelství na Strahově. Ještě stále se můžete přidat k soutěžícím týmům. Nebo přijďte fandit.

TV NOVA o fotbalu v chůzi

V pondělí 27.11.2023 přinesla TV NOVA ve svém večerním magazínu Víkend reportáž o fotbalu v chůzi, kterou natočila ve spolupráci se Senior fitnes. Podařilo se nám získat práva k prezentaci tohoto videa a tak klikněte níže a dívejte se.

Stále je ve vás aspoň kousek klukovské duše a chcete si to také zkusit? Neváhejte a přidejte. Kontaktujte Senior fitnes nebo některý jiný klub, jste-li z Prahy, přijďte rovnou na trénink. Těšíme se na vás.

Napsali o nás

Novostrašeský měsíčník přinesl v únoru článek o fotbalu v chůzi.

Článek si můžete přečíst / stáhnout také zde.

Liga ve fotbalu v chůzi 2024 zahájena

Jak dopadl první letošní turnaj čtěte zde. Zároveň vás zveme na druhý turnaj, který se uskuteční v úterý 21. května 2024 od 09.30 hod. na Strahově, na Stadionu přátelství.

Tréninky ve Vokovicích a na Letné

Od středy 13. března 2024 trénujeme opět pravidelně i v areálu Aritmy Praha, Nad lávkou 672/5, Praha 6 – Vokovice: 16:15-17:30 hod.

Od pondělí 18. března 2024 se posouvá začátek tréninků na Letné: 16:00-17:30 hod.

Od dubna 2024 se navyšuje členský příspěvek na 200 Kč/měsíc. Děkujeme za pochopení.

EURO 2024 ?

Po loňském historicky prvním Mistrovství světa ve fotbalu v chůzi se letos chystá evropský šampionát, který se uskuteční pravděpodobně v září ve Švýcarsku. Na rozdíl od podmínek (pravidel) FIFWA se bude soutěžit pouze v jedné věkové kategorii, a to 55+. Proto i letošní česká liga se bude řídit tímto pravidlem.

Naši chodící fotbalisté, kteří v srpnu 2023 dosáhli v anglickém Derby tak skvělých výsledků, se již těší, že budou moci opět poměřit své dovednosti na mezinárodní úrovni. Kromě snahy uspět v české lize tak mají další motivaci k pravidelnému a pilnému tréninku.

První letošní turnaj se blíží

Ve středu 3. dubna 2024 od 9:30 hod. bude probíhat další Den pro zdraví Senior fitnes z. s., jehož součástí bude letošní první měření sil českých klubů fotbalu v chůzi.

Přijďte povzbudit “chodící fotbalisty” a vyzkoušet své dovednosti v různých hrátkách. Těšíme se na vás na hřišti Aritmy Praha, Nad Lávkou 672/5 v Praze 6 – Vokovicích.

Další ligový turnaj proběhne 21. května 2024 na Stadionu Přátelství na Strahově.

leták ke stažení

Zahájili jsme sezónu 2024

V pondělí dne 8. ledna 2024 zahájili  hráči fotbalu v chůzi přípravu na další rok této sportovní aktivity pro seniory. Všichni chtějí navázat na veleúspěšný předchozí rok a proto pravidelně a pilně trénují.

Vrcholem letošní sezóny by měl být evropský šampionát a republikové mistrovství, na kterém Senior fitnes bude obhajovat první místo z loňského roku. Všichni hráči se těší na utkání, kde budou moci reprezentovat.

Poslední trénink roku 2023

V pondělí dne 18. prosince 2023 jsme ukončili letošní velmi úspěšnou sezónu fotbalu v chůzi závěrečným tréninkem.

Po tréninku jsme se sešli v útulné restauraci Na Baště, která je součástí tréninkového střediska, kde jsme zavzpomínali na velký úspěch českého walking footballu na World Nations Cupu v Anglii a na domácí mistrovství ČR, které jsme vyhráli.

Již se všichni těšíme na novou sezónu, kterou zahajujeme v pondělí 8. ledna 2024.

Propagace fotbalu na stadionu SK Slavia Praha

V sobotu 21. října 2023 se hrálo na Slavii utkání Fortuna Ligy 2023/24 mezi celky SK Slavia Praha a 1. FC Slovácko. Ještě před zápasem (vedle stadionu) a hlavně o přestávce mezi poločasy jsme dostali příležitost předvést zaplněnému stadionu, co je to FOTBAL V CHŮZI, a přizvat tak potenciální zájemce k účasti na pravidelném sportování (nejen) mužů 50+.

Pátý ligový turnaj

Páté kolo letošní ligy se uskuteční opět na krásném stadionu Přátelství na Strahově v pátek 6.10.2023. Zatím se přihlásily čtyři týmy, další se stále ještě mohou přidat.

Přijďte se podívat, fandit, případně se domluvit, kdy a kde byste si mohli fotbal v chůzi sami vyzkoušet. Těšíme se na vás.

pozvánka ke stažení

V. Mistrovství ČR ve fotbalu v chůzi

Již páté mistrovství proběhne v pátek 22. září 2023 opět na Stadionu Přátelství přibližně v době od 9:30 do 16 hod. Přijďte se podívat a povzbudit naše fotbalisty.

Obrovský úspěch českých fotbalistů

V neděli 28. srpna 2023 skončilo v anglickém městě Derby první Mistrovstí světa ve fotbalu v chůzi. Účastnily se ho i naše dva týmy (50+ / 60+). Ti starší si mezi 12 zúčastněnými týmy vybojovali krásné páté místo. Ti mladší prohráli až ve finále s domácími Angličany. Srdečně gratulujeme!

Více si můžete přečíst zde:

Světový pohár ve fotbalu v chůzi

Vzpoura dědků. Český walking fotbal si v Anglii “došel” pro stříbro

Detailní informace vč. výsledků všech dílčích zápasů najdete na fifwa.org.

Čtvrtý ligový turnaj

Posledního srpna proběhne v areálu ČAFC v Praze 10 v pořadí již čtvrtý turnaj letošní ligy. Do souboje o putovní pohár je zatím přihlášeno pět týmů, další se mohou stále přidat.

Zveme nejen fanoušky chodících fotbalistů, ale i ty, kteří si chtějí vyzkoušet své pohybové dovednosti. Připravili jsme pro ně různé hrátky a pro vítěze drobné odměny. Tak neváhejte a přijďte!

Nominace pro Světový pohár národů 2023

Celosvětová událost se kvapem blíží a naši hráči pilně trénují. Jak bude turnaj probíhat a kdo bude zastupovat ČR v kategoriích 60+ a 50+ se dozvíte zde.

Třetí turnaj letošní ligy se blíží

Ve středu 14. června se na stadionu FK Dukla Jižní Město uskuteční již třetí turnaj letošní ligy fotbalu v chůzi. Přijďte se podívat, povzbudit hráče, nebo si udělat vycházku po okolí.

Pozvánka ke stažení

Výsledky najdete zde.

O druhém turnaji Ligy ve fotbalu v chůzi píše PRÁVO

V pátek 28. dubna proběhl na stadionu Přátelství na Strahově již 2. turnaj Fotbalu v chůzi. A o čem že je fotbal v chůzi? To si mohli díky Lucii Fialové přečíst čtenáři pátečního vydání Práva.

Článek ke stažení

Zahajovací Světový pohár národů 2023 ve fotbalu v chůzi

Konečně je to tady! Po několika odkladech se letos od 23. do 27. srpna ve městě Derby, v areálu anglické fotbalové reprezentace, uskuteční první mezinárodní klání “chodících fotbalistů”. Akci pořádá Světová asociace fotbalu v chůzi FIFWA za účasti 40 národů světa. Mezi nimi nechybí ani Česká republika, která své týmy (s podporou FAČR) zaregistrovala mezi prvními již v roce 2020. Podrobnosti k turnaji najdete zde nebo přímo na stránkách FIFWA.

Staňte se našimi partnery a spojte své jméno a logo s touto unikátní událostí.

Kontakt: Miroslav Rod (miroslavrod@seznam.cz / 721 642 413)

Co nás čeká v roce 2023?

V roce 2023 zahajujeme novou soutěž družstev ve fotbalu v chůzi. Poprvé si zahrajeme 22. března 2023 na Dni pro zdraví v areálu Aritmy Praha.

Pozvánka pro týmy

IV. Mistrovství ČR ve fotbalu v chůzi

Letošní mistrovství proběhne ve čtvrtek 22. září 2022 opět na Stadionu Přátelství přibližně v době od 9:30 do 16 hod. Přijďte se podívat a povzbudit naše fotbalisty.

Září zahájíme dvěma miniturnaji s mezinárodní účastí

Senior fitnes pořádá dva miniturnaje ve fotbalu v chůzi za účasti týmu Bolton Wonders WFC z Anglie, dvou týmů Senior fitnes, týmu Golden Gate Benešov a Sokol Vysočany Elite. První z nich se uskuteční ve čtvrtek 1. září na Stadionu Přátelství na Strahově od 8:30 do 13 hod. Druhý pak v sobotu 3. září na hřišti Aritma Praha, Nad Lávkou 5, Praha 6 – Vokovice.

Přijďte se podívat a podpořit naše fotbalisty. Rovněž uvítáme další zájemce o tuto aktivitu. Máte-li chuť si fotbal v chůzi vyzkoušet, kontaktujte pan Miroslava Roda (721 642 413), nebo přijďte rovnou na trénink.

Úspěch našich fotbalistů v Německu

Tým Senior fitnes se předvedl skvěle a jen těsně podlehl soupeři v boji o 3. místo v hojně obsazeném turnaji. Podrobnosti zde.

Mezinárodní turnaje s účastí SF

Dne  20. srpna 2022 se mužstvo Senior fitnes ve fotbalu v chůzi zúčastní turnaje v Německu v Lindlaru.

Pozvánka na turnaj
Rozlosování soutěže

A krátce poté pořádá Senior fitnes dva miniturnaje ve fotbalu v chůzi za účasti týmu Bolton Wonders WFC z Anglie, dvou týmů Senior fitnes, týmu Golden Gate Benešov a Sokol Vysočany Elite. První z nich se uskuteční ve čtvrtek 1. září na Stadionu Přátelství na Strahově od 8:30 do 13 hod. Druhý pak v sobotu 3. září na hřišti Aritma Praha, Nad Lávkou 5, Praha 6 – Vokovice.

Přijďte se podívat a podpořit naše fotbalisty.

Bolton Wonders WFC

Poslední trénink před nástupem dovolených

V pondělí dne 27. 6. 2022 se v areálu sportovního střediska Gymnázia Nad štolou – Praha 7 konal poslední trénink ve fotbalu v chůzi před obdobím dovolených.
Tohoto tréninku se zúčastnila tři družstva Senior fitnes. O výsledku vzájemných klání mezi mužstvy červených, bílých a žlutých rozhodovaly maličkosti. O vyrovnanosti týmů svědčí i fakt, že největší rozdíl ve výsledku byl jen o dvě branky.
Tréninky budou pokračovat i v měsících červenci a srpnu podle zájmu.

Praha 10 uspořádala Seniorský den

Ve středu dne 1. června 2022 se v areálu Slavie Praha uskutečnilo přátelské setkání hráčů fotbalu v chůzi, sportovní aktivity určené zájemcům ve věkové kategorii 50+.
Setkání se zúčastnili všichni hráči pozvaných týmů. Akce se vydařila a účastníci se již těší na další vzájemná setkání a přátelská poměřování dovedností ve fotbalu v chůzi.

Den pro zdraví ve Žlutých lázních

V sobotu 23. dubna 2022 probíhal v areálu Žlutých lázní již tradiční Den pro zdraví, který pořádá Senior fitnes z. s. Počasí po dvou letech pořadatelům přálo. Kromě tradičních “hrátek” se mohli zájemci projít s holemi (nordic walking) po trasách, které připravila VŠ tělesné výchovy a sportu PALESTRA. A samozřejmě nechyběl ani fotbal v chůzi.

Podrobnosti ke Dni pro zdraví najdete zde.

Stále hledáme nové zájemce

Všichni hráči fotbalu v chůzi se pečlivě připravují v tréninkovém centru Gymnázia Nad štolou v Praze 7 – Letná na blížící se Světový pohár národů, který se uskuteční letos v anglickém Manchesteru (přesný termín se dolaďuje).

Přijďte se podívat na trénink a posílit naše řady – stále hledáme další hráče ve věkových kategoriích 50+ a 60+. Chceme oba týmy doplnit a úspěšně reprezentovat ČR. Tak neváhejte a přidejte se, času není nazbyt!

Závěrečný vánoční trénink

Dne 20. 12. 2021 se uskutečnil závěrečný trénink hráčů fotbalu v chůzi na hřišti Gymnázia Nad štolou.
Počasí všem zúčastněným přálo, všichni si náležitě užili tréninkový zápas a již se těší na pravidelná setkávání v následujícím roce 2022.

Walking Football 60+ / Letná – 20.12.2021 (16:30–17:30 hod.) / Liga: 1.A
Tým A
– červení
Góly /
minuta
Tým B
– bílí
Góly /
minuta
Balabán LadislavČerný Václav
Bedrna EduardBělota Ladislav
Focht MiroslavJelínek Jiří1/25
Sajdl Petr2/11;37Kulík Richard1/53
Slezák Jiří1/19Lapka Richard5/5;34;45;51;60
Tichý JaroslavNovotný Ivan
Veverka Radek1/58
Tabulka hráčů / střelců

Vyhrál tým B v poměru 7:4 (poločas 2:2). Hráče povzbuzovali Zdeněk Srba a Vlastimil Kojzar, tentokrát v roli diváků.

Nábor nových hráčů pro Mistrovství světa 2022

III. Mistrovství ČR se blíží

Loni odložené III. MČR ve fotbale v chůzi se letos uskuteční! A to ve středu 22. září 2021 na Stadionu Přátelství na Strahově. Svou účast již potvrdilo sedm týmů: SENIOR SPECIÁL SPORT TEPLICE, Senior fitnes, Inter Senior fitnes, Golden Gate, SK Senior Most, Bohemians Praha 1905 a FC Jílové.

Ve čtvrtek 9. září 2021 se sešel realizační tým klubu Bohemians Praha 1905, aby stanovil sestavu týmu a taktický plán na mistrovství. Strahovský turnaj bude pro tým Bohemians první tzv. “ostrý test“ hráčů 60+. Na setkání se všemi zúčastněnými týmy se těší a chce s nimi sehrát přinejmenším vyrovnaná a slušná utkání. Zároveň zve všechny své příznivce, aby ho na turnaj přišli podpořit.

Pozvánka na DPZ

Součástí DPZ bude i exhibiční utkání fotbalu v chůzi.

Tréninky na Aritmě od září 2021

!POZOR! Ve středu 1.9.2021 není trénink, zveme Vás všechny na Den pro zdraví do Žlutých lázní. Od středy 8.9.2021 se vracíme k původnímu času tréninků (od 14 h).

Olympijský festival Brno

V překrásném areálu a za krásného počasí sehráli naši “chodící” fotbalisté v úterý 3. 8. 2021 opět tři exhibiční utkání – tentokrát v rámci olympijského festivalu v Brně.

Výsledky brněnských zápasů:

  • Jihomoravský fotbalový svaz – výběr SF 5:5
  • Hokejbal Brno – výběr SF 5:7
  • Hellas Brno – výběr SF 6:4

Všem se povedená sportovní akce líbila i s doprovodným programem, kde bylo stále co sledovat a fandit našim sportovcům na Olympiádě.

Olympijský festival Praha

V úterý dne 27. 7. 2021 se uskutečnil v Praze Olympijský festival v areálu atletického klubu Olympu v pražské Stromovce za účasti našeho týmu Senior fitnes – fotbalu v chůzi.

Zde naši hráči sehráli tři utkání, která měla zaujmout diváky a přilákat do sportování další nové hráče. Zvláště utkání s Viktorkou Žižkov mělo sportovní náboj i úroveň.Všem zúčastněným fotbalistům  se hra líbila a již se těší do Brna, kde probíhající Olympijský festival pokračuje i za naší účasti dne 3. 8. 2021.

Výsledky zápasů v pražské Stromovce:

  • Pražský fotbalový svaz – výběr SF 5:5
  • Ragbyový klub Praha – výběr SF 3:9
  • Viktoria Žižkov – výběr SF 6:6

Toto setkání sportovců se uskutečnilo ve spolupráci Českého olympijského výboru (ČOV), Fotbalové asociace ČR (FAČR) a Pražského fotbalového svazu (PFS). Informace o dalších aktivitách, které proběhly v rámci Olympijského dne v Praze, najdete zde.

Změna času středečních tréninků

! POZOR ! v období od 30.6. do 28.7.2021 vč. začínají tréninky na Aritmě ve středu až v 16:30 h.

Zrušení turnaje

Vážení přátelé, oznamuji zrušení turnaje fotbalu v chůzi, který se měl konat v pátek 25.6.2021 od 17:30 v našem areálu na Podolí.
Z přihlášených sedmi týmů se čtyři odhlásily v tomto týdnu (z toho dva ve středu večer).
Akce se tedy nekoná. O náhradním termínu v září Vás budeme informovat.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Karel Dvořáček
místopředseda / AFK Slavoj Podolí Praha

AFK Slavoj Podolí zve na turnaj

Přijďte poměřit své fotbalové dovednosti a strávit příjemné chvíle ve společnosti dalších sportovních nadšenců na I. ročníku turnaje fotbalu v chůzi v areálu AFK Slavoj Podolí, který se uskuteční v pátek 25. června od 17:30 h.

Hrají týmy s pěti hráči a jedním brankářem na 1/4 fotbalového hřiště. Věk fotbalistů není omezen.

Zájemci hlaste se u pana Karla Dvořáčka – telefonicky na čísle 603 453 507, nebo osobně.

Těšíme se na vás 🙂

Přátelské utkání

V pondělí 31.5.2021 se uskutečnilo ve sportovním areálu Gymnázia Nad štolou další přátelské utkání hráčů ve fotbalu v chůzi mezi týmy Senior fitnes a Viktorkou Žižkov. Všichni účastníci si pochvalovali zázemí sportovního střediska a vysokou sportovní úroveň přátelského utkání, kde i počasí všem aktérům přálo. Tímto hráči Senior fitnes hledají dalšího soupeře k sehrání přátelského utkání.

Foto po skončeném utkání.

Pilně trénujeme “na Viktorku”

25. května 2021 se hráči fotbalu v chůzi reprezentující Senior fitnes opět pilně připravovali v tréninkovém centru Gymnázia Nad štolou na Letné. V pondělí 31. května 2021 od 16:30 h změří své síly s dalším velmi kvalitním pražským týmem, a to s Viktorkou Žižkov.

Po tréninku – únava není patrná, převládá optimismus.

Senior fitnes x Bohemians Praha 1905

V pondělí 17. května 2021 se ve sportovním areálu Gymnázia Nad štolou uskutečnilo přátelské utkání hráčů fotbalu v chůzi mezi týmy Senior fitnes a Bohemians Praha 1905. Tým Bohemians reprezentovaly bývalé legendy československého fotbalu Antonín Panenka, Karol Dobiaš, Ivan Hašek, Zdeněk Prokeš, majitel klubu Bohemians Praha 1905 Dariusz Jakubowicz a další hráči, pod vedením kapitána Františka Marouška.

Ve vyrovnaném utkání, ve kterém nebyl rozhodující výsledek a které proběhlo v přátelském duchu, se v závěrečných minutách přiklonilo štěstí na stranu domácího týmu. Z utkání byl pořízen záznam Českou televizí, který byl odvysílán v úterý 18. května v 8:20 h. Shlédnout ho můžete klikem na obrázek níže.

Fotbal v chůzi ve Studiu 6 (ČT1)

V současné době plánujeme uskutečnit další podobná přátelská  utkání a turnaje, o kterých vás budeme včas informovat.

První trénink po dlouhé nucené přestávce

Podařilo se to, i počasí bylo nakonec vyhovující, tak jsme si 19. dubna 2021 po dlouhé době mohli opět zatrénovat. Na Dětský ostrov dorazili tito hráči:

Nahoře zleva: Miroslav Focht, Miroslav Rod, Jiří Jelínek a Zdeněk Srba / dole zleva: Václav Mornštejn, Václav Černý a Vlastimil Kojzar.

Všichni zúčastnění fotbalisté si pochvalovali příjemné prostředí sportovního areálu a těší se na další trénink ve středu 21. dubna 2021 od 16 h. Prosím tímto všechny zájemce, aby mi svou účast potvrdili nejpozději v den tréninku do 10 h.

Naši fotbalisté se těší do Anglie!

Na základě naší žádosti byla organizace Senior fitnes přijata do Mezinárodní fotbalové federace ve fotbalu v chůzi  (FIWFA). Tímto byla potvrzena účast našich týmů v kategoriích 50+ a 60+ na I. Mistrovství svĕta ve fotbalu v chůzi, které se bude konat v roce 2022 v Anglii.

Nábor hráčů fotbalu v chůzi

V pondělí 14.9.2020 od 17:00 hod. se na hřišti TJ Ruzyně Praha 6, v rámci tréninku přípravkových kategorií, uskutečnil nábor hráčů fotbalu v chůzi týmu Dukly Praha, který plánuje zapojení do soutěže v této rodící se fotbalové hře seniorů. 

Fotbalisté SF se zúčastnili této sportovní události a svojí prezentací pomohli vzniku novému týmu.

Propagace fotbalu v chůzi v České televizi

Ve středu 8.7.2020 se v areálu Aritmy ve Vokovicích uskutečnilo setkání našich fotbalistů v chůzi a vyznavačů tėto pohybové aktivity s herečkou Jiřinou Bohdalovou a jejím televizním štábem, a to za účelem natočení upoutávky o sportu vhodném pro seniory pro pravidelný sobotní magazín Hobby naší doby na ČT1.

Všichni zúčastnění si příjemně zasportovali a pak se společně vyfotili s paní Bohdalovou.

Reportáž byla zveřejněna 19.9.2020 a podívat se na ni můžete zde.