VIKTORKA ŽIŽKOV

Bývalí hráči slavného předního českého fotbalového klubu Viktorky Žižkov při výročních oslavách narozenin svých kolegů přišli s nápadem založit tým pohybové aktivity pro seniory – tým fotbalu v chůzi.

Těšili se na měření sil s nejlepšími týmy v rámci III. Mistrovství ČR, které se mělo uskutečnit v září 2020 na Strahově. Jejich velké plány v tomto sportovním odvětvím však přibrzdila koronavirová situace, neboť turnaj musel být o rok odložen.

Svůj první zápas tak sehráli až 31. května 2021 proti kvalitnímu soupeři, dvojnásobnému mistru republiky, týmu Senior fitnes. Toto utkání se hrálo v hezkém sportovním areálu Gymnázia nad Štolou na Letné.

Dne 21. června 2021 se náš tým zúčastnil “Dne pro zdraví seniorů a festivalu pohybu pro děti” na Aritmě ve Vokovicích. Jeho součástí byl i turnaj ve fotbalu v chůzi za účasti sedmi družstev z Prahy a okolí.

Viktorka Žižkov 2021

Další podobné akce na sebe jistě nedají dlouho čekat a je třeba stále doplňovat tým o nové tváře se sportovním duchem a fotbalovými dovednostmi. Všichni zájemci o tuto sportovní aktivitu seniorů v kategorii 50+, kteří by rozšířili naši členskou základnu, jsou vítáni a mohou se přihlásit u vedoucího týmu:

Jiří Mudr – suomidr@seznam.cz / 721 777 004