Liga ve fotbalu v chůzi

2024

3. Turnaj Ligy ve fotbalu v chůzi 2024

V rámci dne pro zdraví, organizovaného společností Senior fitnes z.s. se 19.6.2024 uskutečnil  již 3.turnaj letošního roku ve fotbalu v chůzi.

Turnaje se zúčastnilo šest týmů. Fotbalisté si užili atmosféru celého klání, přálo jim krásné počasí a všichni podali co nejlepší výkony.

Všem zúčastněným děkujeme. Na výsledky se můžete podívat zde.

2. Turnaj Ligy ve fotbalu v chůzi 2024

V úterý dne 21. května 2024 se uskutečnilo druhé kolo Ligy ve fotbalu v chůzi 2024 v hezkém prostředí sportovního areálu na Strahově za účasti sedmi fotbalových týmů. Počasí nám ze začátku přálo, bylo slunečno, jen trochu větrno. Pak se ale vše změnilo a konec turnaje ozdobil silný studený déšť. Účastníci turnaje vzali za vděk provoz strahovské restaurace, viz foto s trenérem české reprezentace Ivanem Haškem. Další tzv. “beseda o sportu” proběhla již tradičně v restauraci Na Hradčanské, kde se probíraly nejen sportovní výkony, ale i celková organizace turnaje. Byla to předposlední prověrka všech týmů před srpnovým VI. Mistrovstvím ČR, které se bude konat opět na Strahově, na stadionu Přátelsví, na které se všichni hráči již velmi těší.

Poslední generálka týmů proběhne dne 19. 6. 2024 v areálu Slavia Praha.

Výsledky turnaje

1. Turnaj Ligy ve fotbalu v chůzi 2024

Ve středu 3. dubna 2024 se uskutečnilo první kolo Ligy ve fotbalu v chůzi v areálu Aritmy ve Vokovicích na Praze 6. K již tradičním účastníkům se připojila  SK Slavia Praha. 

Všechna utkání měla vysokou sportovní kvalitu a společenskou úroveň, ke které přispěly všechny zúčastněné týmy. Pochvala patří všem, kdo se na akci Senior fitnes spojené se DPZ podílel. Tuto skutečnost potvrzuje poděkování od zúčastněných družstev.

Všichni se již těší na další kolo Ligy ve fotbalu v chůzi, které se uskuteční v úterý 21. května 2024 od 09.30 hod. na Strahově, na Stadionu přátelství.

Výsledky a fotografie si můžete prohlédnout ve zprávě zde.

2023

Tento rok jsme zahájili Ligu ve fotbalu v chůzi (Walking Football League). Chceme tím dále, v úzké spolupráci s FAČR, rozvíjet tento sport v naší české kotlině. Zveme všechny týmy k účasti!

5. Turnaj Ligy ve fotbalu v chůzi 2023

Páté ligové kolo se uskutečnilo v pátek 6.10. opět na krásném stadionu Přátelství na Strahově za účasti čtyř týmů: Senior fitnes, Inter Senior fitnes, Sokol Vysočany a Senior Sport Teplice.

Počasí fotbalistům opravdu přálo – hrálo se za nádherného slunečného počasí. Z vítězství se radoval (minule druhý) tým Senior Sport Teplice. A jak vypadá celková tabulka po 5. kole?

Podrobnosti si můžete přečíst a fotky prohlédnout zde.

4. Turnaj Ligy ve fotbalu v chůzi 2023

V pořadí čtvrtý turnaj Ligy ve fotbalu v chůzi byl odehrán ve čtvrtek 31.8.2023 v areálu ČAFC Praha, K Vodě 2, Praha 10.

Turnaje se zúčastnilo pět týmů: Senior fitnes, Inter Senior fitnes, Sokol Vysočany, Golden Gate Benešov a Senior Sport Teplice. Dvanáct bodů za vítězství si tentokrát připsal tým Sokol Vysočany.

Podrobnosti si můžete přečíst a fotky prohlédnout zde.

3. Turnaj Ligy ve fotbalu v chůzi 2023

Ve středu 14.6. se v areálu FK Dukla Jižní Město, Mikulova, Praha 10-Chodov uskutečnil další turnaj Ligy ve fotbalu v chůzi. Tentokrát dominoval tým “mladíků” (50+) CFPA a na druhém místě další “dorostenci” Inter Senior. Velkým zklamáním bylo poslední místo Senioru Fitnes, kterým chyběla řada hráčů ze základu a na hře to bylo opravdu znát.

Tabulka po 3. kole:

 1. Inter Senior 29 bodů
 2. CFPA. 18 bodů
 3. Vysočany. 17 bodů
 4. Teplice. 11 bodů
 5. Senior Fitnes 10 bodů
 6. Výběr žen PFS. 7 bodů
 7. Senior Praha. 4 body

2. Turnaj Ligy ve fotbalu v chůzi 2023

V pátek 28.4. se na krásném stadionu Přátelství a za účasti představitelů FAČR konal druhý turnaj Ligy ve fotbalu v chůzi. Tentokrát účast obohatily nové týmy CFPA a Výběr žen PFS. Opět se hrál výborný fotbal a turnaj vyvrcholil utkáním dosud neporažených týmů CFPA a Inter Senior. V emotivním zápase Inter Senior potvrdil svou kvalitu a zvítězil 3-1 a odnesl si opět palmu vítězství. Na tým CFPA zbylo druhé místo. Na třetím místě skončily Teplice a čtvrté ženy z výběru PFS. Dámy předváděly skvělý fotbal a zle zatápěly všem mužům!! Na páté místo tentokrát klesl tým Vysočan a turnaj se vůbec nepovedl týmu Senior Fitnes. Absence několika stabilních hráčů se projevila a tým Senioru zvítězil jen jednou a skončil až na šestém místě. Byl to opět vydařený turnaj a Liga si začíná budovat skvělou pozici v českém fotbalu v chůzi!!

Tabulka po 2. kole:

 1. Inter Senior 22 bodů
 2. Vysočany. 12 bodů
 3. Teplice. 11 bodů
 4. Senior Fitnes 9 bodů
 5. CFPA. 8 bodů
 6. Výběr žen PFS. 5 bodů
 7. Senior Praha. 4 body

1. Turnaj Ligy ve fotbalu v chůzi 2023

22. 3. se na Aritmě konal první turnaj Ligy 2023. Zúčastnilo se pět týmů a za krásného počasí se hrál výborný turnaj. Palmu vítězství si nakonec odnesli “dorostenci” (rozuměj padesátníci) z týmu Inter Senior, za nimi následovali se stejným počtem bodů Vysočany, Senior Fitnes a Teplice. Bez vítězství nakonec skončil tým Senior Praha.

Tabulka po 1.kole

 1. Inter Senior 12 bodů
 2. Sokol Vysočany. 9 bodů
 3. Senior Fitnes. 7 bodů
 4. Senior Teplice. 5 bodů
 5. Senior Praha. 3 body